PODPORUJÚ NÁS

 
 
 
 
 
www.zzz.sk
 
NaviPro
 
 
 
  

 

_________________

 

Zobrazuje stav

od 1.máj 2010

 

free counters

 

 

_________________

POZOR NA OBEZITU

 

Obezitu je nutné liečiť okamžite energeticky chudobnou stravou, disciplinovanosťou v dodržiavaní stravovacieho režimu a výdajom energie pohybom. Je dokázané, že zníženie telesnej hmotnosti malo za následok aj zníženie krvného tlaku. Napriek tomu, mnohí ľudia hľadajú iný spôsob zníženia krvného tlaku, najčastejšie s pomocou farmaceutických prípravkov. Tradičný jedálniček ustupuje zdravému rozumu a úsilie odborníkov z oblasti zdravej výživy je korunované úspechom. Nesprávne stravovacie návyky prispievajú k vzniku mnohých chorôb. Ide hlavne o obezitu, srdcové choroby, choroby tráviaceho traktu a niekedy aj vznik nádorových ochorení. Choroba nevzniká zo dňa na deň, vyvíja sa postupne, bez toho, aby sme zaregistrovali akékoľvek príznaky choroby. Zdravý stravovaním a dodržiavaním správnych stravovacích návykov je možné výskyt týchto chorôb a aj mnohých ďalších ovplyvniť.


Prechod k správnym stravovacím návykom nemusí byť vôbec ťažký, pretože na úspešné zvládnutie tohto prechodu stačí dodržiavať niekoľko jednoduchých zásad :

Znížte celkový prísun tukov, hlavne nasýtených, a nahraďte ich nenasýtenými tukmi, jedzte hlavne čerstvé ryby, kvalitné mäso a hydinu (obmedzte pašteky, údeniny, hamburgery a podobne)
Jedzte viac potravín obsahujúcich vlákninu, napr. celozrnný chlieb, cestoviny, zemiaky pečený v šupke, ovsené vločky a strukoviny

Jedzte veľa čerstvého ovocia a zeleninu (denne minimálne 400 g)

Znížte prísun cukru tým, že budete dávať prednosť nesladeným ovocným šťavám a nízkokalorickým nápojom, obmedzte sladkosti ako sú buchty, torty, pudingy a cukrovinky.

Zvyknite si sladiť kávu a čaj minimálnym množstvom cukru alebo nesladiť vôbec.

Obmedzte prísun soli pri varení, dochucovaní a miesto slaného pečiva a orieškov, ktoré obsahujú aj veľa tuku, si radšej vezmite čerstvé ovocie.
 
 


Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

Č A S

 

 

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

 
_____________
 Posledná
 aktualizácia:
 
22.máj
 2024
_____________
 

NAŠI PARTNERI