PODPORUJÚ NÁS

 
 
 
 
 
www.zzz.sk
 
NaviPro
 
 
 
  

 

_________________

 

Zobrazuje stav

od 1.máj 2010

 

free counters

 

 

_________________

PIJEME MÁLO TEKUTÍN

pitie

Všeobecne platí, že pijeme málo tekutín, hlavne ženy zabúdajú na dodržiavanie pitného režimu, podobne ako starí ľudia.
Nedostatok tekutín zapríčiňuje zdravotné problémy, hlavne zapríčiňuje infekciu a močové kamene, dnu, reumatické bolesti, zvýšený pocit únavy a celkovú podráždenosť. Starší ľudia sú ohrození aj zvýšeným rizikom vzniku mŕtvice - cievnej mozgovej príhody.
V posledných rokoch sa stáva samozrejmosťou, že ľudia so sebou nosia fľaše s vodou, ktorou si priebežne doplňujú stratu tekutín v tele.
Problémy s dodržiavaním správneho pitného režimu sa začínajú už v detstve, kedy by malo platiť pravidlo : najprv sa najedz, potom môžeš piť ! nedodržiavanie tohto pravidla zapríčiňuje vznik nevhodných návykov a porušovanie základných pravidiel pre správny pitný režim. voda v ľudskom organizme tvorí až 60 % hmotnosti dospelého človeka, dostatočný príjem tekutín je teda bezpodmienečne nutný a pre život dôležitý.
Človek by mal denne vypiť najmenej 2 až 2 ½ litra tekutín, v letných mesiacoch, v miestnostiach s klimatizáciou, v miestnostiach vykurovaných ústredným kúrením, pri práci v horúcich prevádzkach, pri horúčkovitých ochoreniach alebo pri športovaní samozrejme ešte viac.
Pre doplňovanie tekutín nie sú vhodné nápoje s kofeinom, pretože tieto nápoje vyvolávajú odvodnenie ľudského tela. Prednosť by mali dostať bylinkové čaje pred kávou, čiernym čajom a kakaom. Ak už je potrebné konzumovať alkoholický nápoj, doporučuje sa hlavne vinný strik alebo nízkoalkoholické (lepšie nealkoholické) pivo.


Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

Č A S

 

 

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

 
_____________
 Posledná
 aktualizácia:
 
22.máj
 2024
_____________
 

NAŠI PARTNERI